Dzisiaj jest 19 wrz 2018, 2:58

[POMOC] Alternatywa dla SieltiumPC M40

z zachowaniem tych samych plusów :=_)

Dyskusja o gadżetach elektronicznych.
  • Autor
  • Wiadomość

graczu

Użytkownik

Użytkownik

[POMOC] Alternatywa dla SieltiumPC M40

Post06 mar 2017, 22:05

Mam aktualnie cały sprzęt w obudowie SilentiumPC M40 która dla mnie jeżeli chodzi o funkcjonalność jest perfekcyjna, posiada:
- NAJWAŻNIEJSZE dla mnie: wejście na dysk sata ( plug and play ) u góry obudowy, co jest mi niezbędne bo co chwilę muszę podłączać dodatkowe dyski z projektami
- 3 gniazda USB w tym jedno 3.0 u góry obudowy
- port zewnętrzny USB 3.0 podłączamy do płyty głównej a nie do portu USB 3.0 z tyłu od płyty głównej
- kontrolery obrotów które mogę sobie w łatwy sposób przestawiać l|off|h ( świetna opcja szczególnie że normalnie mam zawsze na LOW by było cichutko a mam 6 wiatraków zamontowane ( AAB R12 ), a gdy gram albo żona renderuje jakieś filmy to wtedy odpalam na high i dalej temperatury są w rozsądnej skali )
- nawet dobrze spasowana jakościowo, no nie mam się do czego przyczepić ( może lekko do jakości wyjść portów USB na górnym panelu )
- podstawowe filtry i sześć miejsc na wiatraki
- brak sanek na dyski aż do samej góry dzięki czemu jeden wiatrak z przodu dmucha powietrze ładnie do środka

Co jednak mi przeszkadza/brakuje:
- mało miejsca na przewody za tylną klapą, jak ją zakładam to mam wrażenie że się zaraz coś rozwali ( więcej miejsca )
- widziałem że niektóre obudowy też posiadają slot na czytnik kart pamięci SD, zamiast montować dodatkowy
- nie powiem ze fajne by było plexi
- więcej portów USB 3.0 z przodu ( ale nie pogardzę taką samą konfiguracją jak ta )

Szczerze to ten M40 jak za te pieniądze jest świetny, tylko tych przewodów się porobiło jednak z tyłu masa, cztery dyski, grafika 2 x 8 pin, wentylatory.

Aktualna obudowa:

https://www.silentiumpc.com/gladius-m40-pure-black/

Obrazek

Ten świetny dla mnie TOP:
Obrazek

Czy ktoś zna jakąś obudowę która by posiadała te plusy które wymieniłem i dodatkowo by wypełniła braki które dopisałem ? ( i była w rozsądnej cenie a nie obudowa za 1000 zł :-) )

Kajot

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

• Steam_id: konradj83

• Battlelog: XVI-Velo

• Bad Company 2: kajot83

• Battlenet: velocityx#1483

Re: [POMOC] Alternatywa dla SieltiumPC M40

Post06 mar 2017, 23:33

Ogólnie slot na dysk twardy w obudowach to taki troche old school odkąd na rynku są dostępne normalne stacje dokujace SATA. stawiasz sobie na biureczku i mozesz jednoczęśnie ze dwa dyski podpiąc plug n play.
Z97 MAXIMUS VII HERO / i7 4790k Devils Canyon / H110i GT / 16GB DDR3 / Samsung 840 EVO 250gb / AKG K550 / Czekam na EVGA FTW 1080 / XFX 850w GOLD+ / WD Black 1TB&3TB / WD Green 1.5 TB / Evolv Tempered Glass / Razer DeathAdder / Xonar Phoebus / Dell u2713hm

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

• Steam_id: mincel82

• Battlelog: mincel82

• Bad Company 2: mincel82

Post07 mar 2017, 8:12

Graczu , ja mam obudowę do sprzedania jak chcesz... Corsair Air540...
BF3: Obrazek BF4: Obrazek

graczu

Użytkownik

Użytkownik

Post07 mar 2017, 9:22

mincel82 pisze:Graczu , ja mam obudowę do sprzedania jak chcesz... Corsair Air540...

Fajna, świetna ale: nie wiem czy zmieści mi się pod biurko między meblami, będę w domu to sprawdzę :-) ale nie ma wejścia zewnętrznego na dysk SATA :( i też nie ma wejścia na karty SD hehe czyli bym wymienił na bardziej funkcjonalną względem klimatyzacji ale nie opcji które potrzebuje :-)

No problemem jest to że ja mam małe biureczko ( kupiliśmy łóżko córce nowe, jedno biurko z kompem musiałem zlikwidować i teraz tylko jeden komputer został w małym koncie ) i na tym biureczku jest już klawiatura, myszka, monitor i koniec miejsca masakra. No i wiadomo dodatkowy wydatek i jak podłączam dysk pod SATA to mam lepiej niż przez USB :-)

Za trzy, cztery miesiące się wyprowadzam do 38m2 to tam ja w ogóle nie wiem jak znajdę miejsce :_)

@mincel82 ile chcesz za tą obudowę, będzie za mną chodziła pomyślę, fajne rozwiązanie :-)

Edit:

znalazłem na bazarze,
Obudowa: Corsair Air 540 black - 500zł (w komplecie jest 6 kanałowy analogowy regulator obrotów do wiatraków... sam regulator kosztował prawie 300zł...)

Świetna obudowa ale już wiem że mnie nie stać :-)

Btw, czy tylko ja tak mam że mi się nie podobają komputery z wodnym chłodzeniem? ja uwielbiam jak wisi tam obskurwiało wielki radiator: _)

CosmiChild

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

• Bad Company 2: CosmiChild

Post07 mar 2017, 16:30

Graczu, pomyśl o przeniesieniu monitora na ścianę.
Ja u siebie to planuję po remoncie pokoju bo za dużo miejsca podstawa zajmuję.
Podobają ci się moje grafiki samolotów? Możesz wspomóc moją stronę w utrzymaniu.
Obrazek

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post08 mar 2017, 10:29

Do tego obudowa lian-li O6s lub O7s ... i masz cały komp na ścianie

graczu

Użytkownik

Użytkownik

Post08 mar 2017, 10:39

mincel ty to jaja sobie ze mnie robisz ? :>, 1700 zł za obudowę :-)

Monitor w nowym domu na pewno pójdzie na ścianę (ale dopiero jak wybuduję pokój z antresolą, wtedy komputer będzie między schodami a ścianą), ale i tak będzie mało miejsca, świetna ta obudowa mincela tylko szeroka i w aktualnym stanie miejsca nie mam gdzie ją postawić, ale szczerze bardzo mi się podoba to rozwiązanie w niej z dwiema przegrodami. Wiecie no ja szczerze nie wydam więcej na obudowę niż 250 zł z prostych powodów, po pierwsze uważam że pieniądze można lepiej zainwestować niż 600 zł w obudowę.

Mincel, a jak ci się ta obudowa sprawowała od strony hałasu oraz chłodzenia elementów?

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post08 mar 2017, 12:56

Wiesz,

Bardzo cicha obudowa, tym bardziej że na procku blok wodny z chłodnicą h90 corsair więc nie było hałasu od wiatraków...

Dwa wiatraki 140 z frontu dałem na outake na top a na front poszły trz 120 na intake... chłodnica z 2x120 poszła na outake z pusz-pul na tył... tiatarki z top i front pod kontroler obrotów poszły i chodziły na 1/3 pokrętła żeby tylko ruszyły i zaczęły się odpowiednio płynnie i szybko kręcić.
W efekcie było cicho i chłodno w środku, na lato podnosiłem nieznacznie obroty na wiatrakach.
te 2x140 były już w obudowie w standardzie, to corsairowskie airflow, 3x120 dokupiłem i to były już zdaje się staticpresure.
Dodatkowo na froncie jest filtr od corsaira wiec 90% pyłów zatrzymuje od wiatraków.

Dodatkowo dokupiłem filtry dedykowane z dcmifilter dedykowane dla tej obudowy... i w efekcie nawet od spodu nie łapało pyłów... po zatkaniu reszty otworów filtrami w środku ledwo ledwo co się zbierało (ale zawsze coś się zbierało).

Przestrzeń w obudowie dla płyty i 'pokazowych' bebechów jest mega duuużo. W drugiej, 'nie pokazowej' części jest bajzel jak masz dużo kabli. Tym większy jak masz kontroler wiatraków i podpięte do niego wiatraki... ale jest 5x kieszeni na 2.5'' ssd.

Fajna i wygodna buda jak masz gdzie postawić.

graczu

Użytkownik

Użytkownik

Post08 mar 2017, 14:09

No super właśnie, może jak będę robił pokój z antresolą to jebnę jakąś wnękę pod schodami to wtedy nad tym pomyślę.

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post08 mar 2017, 14:36

Jak na razie obudowa czeka na wystawienie na sprzedaż.
W komplecie dodatkowe wiartaki 9 a jeden kosztował 80zł za szt), kontroler analogowy na 6 witraków oraz komplet filtrów... Jak coś to pisz jak będziesz zainteresowany.

graczu

Użytkownik

Użytkownik

Post09 mar 2017, 15:56

mincel82 pisze:Jak na razie obudowa czeka na wystawienie na sprzedaż.
W komplecie dodatkowe wiartaki 9 a jeden kosztował 80zł za szt), kontroler analogowy na 6 witraków oraz komplet filtrów... Jak coś to pisz jak będziesz zainteresowany.

Świetna obudowa ale ja pasuje całkowicie :-) obudowy w tej cenie nie dla mnie :-)
Rozumiem że bogate wyposażenie ale takich pieniędzy nie będę miał hehe

Lepiej pogoń na aukcji zapewne szybko pójdzie. Może w przyszłości kupię właśnie coś takiego jak potanieją używane hehe.

Keegen

Użytkownik

Użytkownik

Awatar użytkownika

• Battlelog: KeegenPL

• Bad Company 2: KeegenPL

Post09 mar 2017, 16:46

Gladius x60 :P
35 MIESIĘCY = 10 SEKUND
Obrazek
"Tyl­ko roz­bi­tek, który uniknął śmier­ci na tonącym okręcie, może pojąć psychikę człowieka, który śmieje się wyłącznie dla­tego, że może od­dychać."

graczu

Użytkownik

Użytkownik

Post09 mar 2017, 22:53

Keegen pisze:Gladius x60 :P

Patrz, już ją kiedyś widziałem i zapomniałem. Kurcze strzał w dziesiątkę, nawet wiem dlaczego ją zapomniałem bo ona jest tak brzydka że ją wyrzuciłem z głowy hehe

Tylko nie widzę już tego modelu do kupienia, ktoś jedną sztukę na allegro używaną sprzedaje na licytacji.

graczu

Użytkownik

Użytkownik

Post10 mar 2017, 9:56

Aaaaa tak przeglądam i przeglądam i natrafiłem na takie coś: https://www.morele.net/obudowa-corsair- ... w-1083834/

https://www.youtube.com/watch?v=moJbyLbyGFA

Obrazek

Świetny ten corsair, kiedyś jak będzie tańszy to takiego właśnie przeźroczystego sobie sprawię :-)

basseb_PL

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

• Battlelog: XVI-basseb

• Bad Company 2: basseb_PL ; Pi2TeK

Post10 mar 2017, 12:20

ja to nie wiem, jak k%^$a możliwy jest taki porządek w kablach :) u mnie to ni wuj wychodzi...
Obrazek
Następna

Wróć do Komputery, Software, Hardware, Gadżety