Dzisiaj jest 18 lis 2017, 18:37

Kajota ze sprzętem zabawy!

in da Haus ( IMG Heavy)

Dyskusja o gadżetach elektronicznych.
  • Autor
  • Wiadomość

Kajot

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

• Steam_id: konradj83

• Battlelog: XVI-Velo

• Bad Company 2: kajot83

• Battlenet: velocityx#1483

Kajota ze sprzętem zabawy!

Post15 lip 2016, 20:33

No panocki, sprawdze zaraz czy trawa faktycznie bardziej zielona po tej stronie

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

rozpakowana! ide jeść kolacje. a póżniej BF1;p
Z97 MAXIMUS VII HERO / i7 4790k Devils Canyon / H110i GT / 16GB DDR3 / Samsung 840 EVO 250gb / AKG K550 / Czekam na EVGA FTW 1080 / XFX 850w GOLD+ / WD Black 1TB&3TB / WD Green 1.5 TB / Evolv Tempered Glass / Razer DeathAdder / Xonar Phoebus / Dell u2713hm

Synkat

HeadAdmin Parszywej XVI

HeadAdmin Parszywej XVI

Awatar użytkownika

• Steam_id: synkat1980

• Battlelog: 182344090

• Battlenet: user#1234

Re: EVGA 1080 FTW

Post15 lip 2016, 20:55

i jak lata sknero ?
twitch.tv/synkat

Kajot

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post15 lip 2016, 22:33

kopie niemilosiernie

naprawde szacun wydajnosc. cicha, ładna. boostuje do 1949 w bf1, do 1987 w bf4. gdzie ja tego dooma mialem....czas obadac
Z97 MAXIMUS VII HERO / i7 4790k Devils Canyon / H110i GT / 16GB DDR3 / Samsung 840 EVO 250gb / AKG K550 / Czekam na EVGA FTW 1080 / XFX 850w GOLD+ / WD Black 1TB&3TB / WD Green 1.5 TB / Evolv Tempered Glass / Razer DeathAdder / Xonar Phoebus / Dell u2713hm

CosmiChild

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

• Bad Company 2: CosmiChild

Post16 lip 2016, 10:31

Mówisz, że cichutka jest? Jakie temperatury i obroty podczas gry w takiego BF1 ?
Podobają ci się moje grafiki samolotów? Możesz wspomóc moją stronę w utrzymaniu.
Obrazek

Kajot

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post16 lip 2016, 17:06

72 stopnie w stresie w bf1, wiec jest rezerwa temperaturowa i przyznam nie mam jeszcze poustawianych wentylatorow w budzie, wentyle noctua leza w szafce, a karta w idlu jest pasywna i nie rusza wentylatorów. Ogólnie nie miałem czasu za bardzo się nią pobawić, dzisiaj rano chwile BF1 ale ogólnie dosyć cichutko pracuje. Wieksze testy porobie jak wróce z urlopu. Chciałem kupić druga do SLI ale widze wydajnosc jest na takim poziomie ze nie bede kombinowal z druga karta;p najwyzej w przyszlym roku wymienie na 1080 TI jak wyjda za rok.

Kajot

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post19 wrz 2016, 23:02

Kilka ładniejszych klatek z ostatnich porządków w budzie. Następny krok to oploty na okablowanie zasilacza w kolorze czerwonym!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

• Steam_id: mincel82

• Battlelog: mincel82

• Bad Company 2: mincel82

Post22 wrz 2016, 10:47

Ślicznie to wygląda... ile w sumie zestaw kosztował jak podliczysz?
BF3: Obrazek BF4: Obrazek

Kajot

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post22 wrz 2016, 19:05

niepodliczajac starych podzespolow typu 4 dyski twarde ktore kupilem lata temu i 2 zepsute ssd to wychodzi mi 8.5 klocka liczac po cenach zakupu od 2014.

chyba wolalem tego nie liczyc, teraz bede mial kaca moralniaka

Robin

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post22 wrz 2016, 22:50

kaca mieć nie będziesz,bo raczej mam wrażenie,że jesteś zadowolony

Kajot

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post28 wrz 2016, 10:33

No to prawda, jestem dość zadowolony. Buda wygląda i cieszy oko, GPU jest sporo szybsze niż moje poprzednie crossfire z 290tek i jest ciche na takim samym poziomie co moje radeony z założoną wodą ( co prawda tempy większe no ale bez wody trudno o takie). Przydały by mi sie mocno szybsze ramy bo obecne (1600mhz ddr3) sa deczko za wolne ale raczej jak juz je zmienie to na 32 GB DDR4, ale o tym dalej.

Na najbliższy rok mam raczej spokój z aktualizacjami, ewentualne wyjście 1080Ti o wydajnosci Titana XP raczej mnie już nie skusi bo ten wydatek nic mi nie da, i tak wszystko idzie powyzej 60fps i czasem nawet moge podbic rozdzielczosc wyzej niz moja natywna 1440p.

Buda jest super, bardzo grube aluminium, bardzo grube szkło ( ale palcuje sie to to masakrycznie, przydałyby się białe rękawiczki albo ciągle z płynem do okien stać). Ewidentnym minusem tej konstrukcji jest górny wyciąg, a raczej jego brak. Radiator chłodnicy podczepiony pod top wydmuchuje powietrze które potem sie odbija od topu i wraca szczelinami do obudowy. Taki recycling powietrza kosztuje mnie w stresie 10C na dodatkowej temperaturze procesora. Tylny wyciag pracuje jako wdmuchiwanie zeby troche wspomoc radiator. Modowanie topu odpada. Dzis lub jutro sproboje radiator dac na front tak by chwytal powietrze z frontu i wydmuchiwal do obudowy a gore i tyl dam na wyciag. To powinno teoretycznie obnizyc temperature procka, nie wiem jeszcze jak to wplynie na temperature GPU ale w tym momencie wazniejsze jest dla mnie CPU zeby te wentylatory sie nie musialy szybciej krecic niz potrzeba.

Co do GPU i przesiadki z Radeona. Nie siedzialem na Nvidii od czasu gdy moj Geforce 7950 GT wyzionął ducha w NFS Carbon wiec to byl czas 1gb radeona 4870. Troche generacji ich czipow przeszedlem i mam takie przemyslenia. Moge to skwitowac jedynie tym ze AMD nie dotrzymalo praktycznie zadnej obietnicy ktora skladalo wypuszczajac dany sprzet na rynek, a ja bardzo uwaznie sluchalem. Wypuszczajac dany czip na rynek zawsze sie chwalili a to ze True Audio w Hawaii ( 290)( 1 gra, 1, Uno, One, czyli Thief) a miało być tak pięknie. Ok dzwiek w Thief byl faktycznie fajny. Jarałem sie, nawet sobie fajne sluchawki sprawilem. Ale sie nie doczekalem tej rewolucji bo wyszla tylko jedna gra i co? i gowno.

Co tam dalej, Mantle, tutaj wsumie tylko BF4 sie spisał, niby bylo jeszcze kilka gier z Mantle, ale mało. I to nawet nie chodzi o to że było ich mało, zachwyt z Mantle polegał na tym że to API drastycznie poprawiło Frame Time renderowanych klatek co sprawilo ze gra byla bardzo plynna, szybka, w porownaniu do DX11 roznica w renderowaniu w BF4 byla nieziemska. Nie chodzi nawet o to ze fps byl wyzszy, plynnosc byla lepsza. A to jak mantle wplywal na prace Crossfire, to juz w ogole bajka. Puenta jest taka ze owszem Mantle fajne, ale potem sie zorientowalem ze to stery AMD pod DX11 sa poprostu mega do bani i to co mam na Mantle, Nvidia miala na zwyklym rendererze DX11 bo lepiej pracowaly z CPU. Co tam dalej, wsparcie sterownikow, Crossfire nie istnieje. Przez ostatnie poltorej roku posiadania CF w kazdym change logu driverow 85% pozycji to była lista gier w ktorych crossfire nie dziala. Albo zaczynal dzialac gdy ja juz skonczylem z dana grą. Za kazdym razem, kazda gre na która czekalem, okazywało się ze crossfire w niej nie działa. Czemu tak pisze o tym Crossfire? ano dlatego ze przy premierze RX 480 głównym slajdem AMD było to jak 480 w crossfire zbliżało się do jednego GTX 1080 w jednej grze. Przy obecnym poziomie wsparcia tej technologii, reklamowanie tego rozwiązania jako kontry na Nvidie to murowana pewność utraty tych klientów przy kolejnym upgradzie. Takie jest wlasnie AMD i ich marketing. Widze na forach mase ludzi ktorzy kupili to rozwiazanie i widze jak teraz czekaja na wsparcie w sterownikach ktore "lada chwila" sie pojawi.

Przy Fury X bylo HBM2 i to jak to lata w 4k. Ok, latac moze latalo na starych grach, bo w nowych nie lata.

Zdaje sobie sprawe ze zieloni tez maja za kolnierzem, i ze troche jak Apple, gimpuja swoje stare GPU gdy wyjdzie nowa generacja a o dwie generacje w przod juz nie wspomne, zero optymalizacji pod nieaktualne w ofercie GPU ( w odroznieniu np od AMD ktore rzadko wydaje nowe czipy wiec np taka 290 jest teraz o 50 procent szybsza niz 780siatka a to byli rywale na starcie). Moze gimpuje to zle okreslenie, poprostu przestaja optymalizowac przez co nowe odlatuje od starego wydajnoscia pomimo ze stare tez moglo by szybciej latac. Chetnie sprawdze tą opinie na wlasnej skorze. Chce tez sprobowac SLI wiec napewno druga 1080 doloze w przyszlosci do zestawu, chociazby tylko po to by sprawdzic jak to lata i miec kontrast do crossfire. Oba obozy na to narzekaja ale ciekawi mnie ktore rozwiazanie jest lepsze. To sie okaze, juz raz pozbywalem sie AMD, zmieniajac na Intela, i ok, dałem 2 kola za plyte i proca, który to zestaw notabene pozniej podrozał zamiast taniec, było to w czerwcu 2014 i jak narazie ciesze sie brakiem narzekania na wydajnosc i moge jedynie powiedziec ze warto inwestowac w 4 jajka u intela. Sprzet jest drogi, ale odplaca sie wydajnoscia na dlugie lata.

Od czasu BF3 bardzo duzo rzeczy w kompie zmienilem i nauczylo mnie to jednego, rozwiazania AMD sa tymczasowe, i w dluzszym rozliczeniu kosztowaly mnie wiecej, pomimo ze byly tansze, niz teraz sprzet Intel / Nvidia. Co skłania mnie do takiego wniosku, że kolejny upgrade, to będzie platforma X99 socket LGA 2011v3 lub jej następca z procem i7 Extreme, dyski SSD na sata, zastąpie dyskami na slocie M.2 ( przewiduje ze za parenascie lat dyski M.2 lub w podobnym standardzie wypełnia tylna czesć mobasów jak samochody na parkingach centr handlowych no i pewnie skonczy sie na pelnym chlodzeniu wodnym bo ten pomysl mnie nie opuszcza od lat.

sorry za sciane tekstu, od takie refleksje mnie naszły.

CosmiChild

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post01 paź 2016, 19:57

Kajot pisze:dyski SSD na sata, zastąpie dyskami na slocie M.2 ( przewiduje ze za parenascie lat dyski M.2 lub w podobnym standardzie wypełnia tylna czesć mobasów

Czemu przewidujesz wyparcie SATA tymi z interfejsem M.2?
Wydawało mi się, że na dzień dzisiejszy nie maj jakiejś drastycznej równicy, która przemawiałaby na korzyść którejś ze stron na tyle, aby skopać dupę "przeciwnikowi" i weliminować go z rynku.

Kajot pisze:sorry za sciane tekstu, od takie refleksje mnie naszły.

Nie przepraszaj bo fajnie mi się czyta tekie rzeczowe przemyślenia. :)
Podobają ci się moje grafiki samolotów? Możesz wspomóc moją stronę w utrzymaniu.
Obrazek

Kajot

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post03 paź 2016, 22:26

CosmiChild pisze:
Kajot pisze:dyski SSD na sata, zastąpie dyskami na slocie M.2 ( przewiduje ze za parenascie lat dyski M.2 lub w podobnym standardzie wypełnia tylna czesć mobasów

Czemu przewidujesz wyparcie SATA tymi z interfejsem M.2?
Wydawało mi się, że na dzień dzisiejszy nie maj jakiejś drastycznej równicy, która przemawiałaby na korzyść którejś ze stron na tyle, aby skopać dupę "przeciwnikowi" i weliminować go z rynku.

Kajot pisze:sorry za sciane tekstu, od takie refleksje mnie naszły.

Nie przepraszaj bo fajnie mi się czyta tekie rzeczowe przemyślenia. :)

Głównie chodzi o standard NVME, można to jedynie porównać do rewolucji jaką było wyjście SSD na rynek HDD. Mineło 8-10 lat i ceny się normalizują a z tego co słyszę, do 2020 samsung widzi zrównanie się ceny per 1 GB do HDD więc lata 2020-2030 to będą lata gdzie SSD będzie standardem. Gdzie na tym tle jest NVME?>

Obrazek

Przede wszystkim zero kabli, bezposrednie podpiecie do pciexpress. Mniej pradu, mniejszy rozmiar. Najwazniejsze jednak to wydajnosc, moj samsung 850 Evo odczytuje na poziomie 546mb zapisuje 480mb, 950 NVME odczytuje na poziomie 3.2GB a zapisuje na poziomie 1.8gb. O ile teraz mozna sie z tego smiac i mowic boze po co komu takie predkosci, to przypomne ze karty graficzne maja juz 8 gb ramu a za 4 lata bedziemy miec ich pewnie z 16;p NVME na m.2 to jest teraz to co kiedys bylo ssd na tle hdd.

CosmiChild

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post03 paź 2016, 22:58

Hmmm interesujące. To pokazuje tylko w czarnej dupie jestem z nowinkami technicznymi.
Obrazek

Kajot

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post21 mar 2017, 23:39

Mały upgrade do iCX 1080 - następny przystanek 1080Ti Founders Edition

Obrazek

Obrazek

Robin

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post22 mar 2017, 8:24

Słyszałem ,że i ja mogę wymienić evga 1070 ftf na wersję wyższą ftf2.Jak to wygląda,co trzeba zrobić ? Karty nie rejestrowałem ani ja ,a ni poprzednik użytkownik,co miał ją z 3 tygodnie,bo pochodziła z reklamacji,dostał jakby nową.Nie mam na nią jednak żadnych papierów,poza fakturą,ale z 980 gtx evga,bo podobno ona brała udział w przejściu na 1070 gtx.Dobrze pokręcone ? :lol:
Następna

Wróć do Komputery, Software, Hardware, Gadżety