Dzisiaj jest 19 paź 2018, 22:42

Oceniamy książki

Dyskusja na temat muzyki.
  • Autor
  • Wiadomość

FlatroN

Użytkownik

Użytkownik

Re: Oceniamy książki

Post29 sty 2016, 0:59

CosmiChild pisze:Czytał ktoś trylogię: Lewa Reka Boga Paul Hoffmana?
Jeśli tak to jak to oceniacie?

Jestm, hmmm ciekawa. Pierwsze 2 tomy sa calkiem spoko, jest jakis nowy pomysl na swiat fantasy, nie ma czlowieka ktory chce zbawiac swiat, tylko typowy antybohater ktory chce przezyc i ma innych w dupie itp. Niestety 3 czesc obniza loty wedlug mnie i troche psuje smak calej trylogii. Pierwsze 2 ksiazki 8/10, 3 czesc 5/10. Cala trylogia za ciekawe pomysly i slabe zakonczenie 6.5/10.

Swoja droga widze ze jest mocna reprezentacja czytajacych polska fantasy, ciekawe czy ktos czyta cos ciezszego np Dukaja, albo w ogole opus magnum Ericsona i jego ksiege poleglych?

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

• Steam_id: mincel82

• Battlelog: mincel82

• Bad Company 2: mincel82

Post29 sty 2016, 8:40

FlatroN pisze:... ciekawe czy ktos czyta cos ciezszego np Dukaja, albo w ogole opus magnum Ericsona i jego ksiege poleglych?

Właśnie czytam "Lód"... Dziwne deko, dziwny język, faktycznie ciężkie... ciekawe :geek:
BF3: Obrazek BF4: Obrazek

basseb_PL

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

• Battlelog: XVI-basseb

• Bad Company 2: basseb_PL ; Pi2TeK

Post29 sty 2016, 12:44

A ja właśnie kończę "Science Fiction" Dukaja i tym samym kolejnego autora mam w całości na koncie. Co ciekawe, Dukaja poznać już można po pierwszej stronie - składnia, budowa zdań, waga niedokończonych informacji w urwanych (wg. norm) zdań. Aż się papa raduje.
Co do "Lodu" to właśnie Dukaj w najczystszej swojej postaci i najwyższej formie. "Się powkurzało się" gdy dopiero po jakimś czasie mistrz wyjaśnia o co mu chodziło z kolejnym "czasem". Zresztą podobnie w "Perfekcyjnej Niedoskonałości" - onu, czyli czwarta forma trzeciej osoby liczby pojedyńczej! Ma autor wizję na świat i by go przedstawić tworzy nową gramatykę. Mistrz nad mistrzami.
Obrazek

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post10 mar 2016, 21:21

Niezbyt to ocena ksiazki ale warto polecić...
Tolkien po angielsku w tym tygodniu na humblebundle
https://www.humblebundle.com/books/lord ... audiobooks

CosmiChild

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

• Bad Company 2: CosmiChild

Post20 cze 2016, 10:49

Carlo Philip: Człowiek z lodu

Obrazek
Richard Kuklinski zamordował ze szczególną brutalnością ponad 200 ludzi, pracował dla mafii i zabił wielu jej członków. Z drugiej strony był uważany za wzorowego ojca i kochającego męża, członka katolickiej wspólnoty. Książka powstała jako efekt rozmów z mordercą oraz badań autora.

"Zabijając ich, nic nie czułem. Zupełnie nic. Dostawali to, na co zasługiwali. Jedynie wobec mojej rodziny żywiłem jakieś uczucia. Inni byli mi całkowicie obojętni. Niekiedy się zastanawiam, dlaczego jestem taki pusty w środku, dlaczego niczego nie odczuwam".
Richard Kukliński

Ocena 8/10

Brutalna prawda o jednym najbardziej skutecznych płatnych morderców w historii. Syn imigrantów z Polski i Irlandii żyje w dwóch światach - jeden to rodzina, drugi to krwawy zawód.
Pierwszy raz usłyszałem o Kuklińskim oglądając film "The Iceman", gdzie fantastyczną rolę zagrał Michael Shannon. Film oceniłem sobie na 7/10. Książkę ciut wyżej bo 8/10. Sama historia balansowania pomiędzy tymi dwoma światami to ciekawe zjawisko psychologiczne. Brutalność i brak skrupułów z jednej strony, z drugiej oddanie rodzinie.

Polecam przeczytać książkę, ale później obejrzeć również film... a na koniec zostawić sobie dokument (wywiady z Kuklińskim included) -> "The Iceman Tapes - Conversations with a Killer" wyprodukowane prze HBO. W całości do obejrzenia tutaj (w języku angielskim):

Podobają ci się moje grafiki samolotów? Możesz wspomóc moją stronę w utrzymaniu.
Obrazek

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post16 lis 2016, 8:27

Konan Destylator
Andrzej Pilipiuk

Spoiler:

To już ósmy tom przygód menela, bimbrownika i egzorcysty samozwańca.
Jakub tempi plemię Bardaków, robi zadymy, utrudnia życie policjantom Birskiemu i Rowickiemu... Dodatkowo dowiemy się z tego tomu coś więcej o Semenie Korczaszko.

ocena: 7.5/10

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post16 lis 2016, 16:37

Jeszcze mi się na szybkości przypomniało...

Masa o pieniądzach polskiej mafii
Artur Górski, Jarosław Sokołowski

Spoiler:

Masa opowiada na czym polska mafiia robiła kasę... od początków, krok po kroku...
Szokujące jest jak opowiada o interesach z kościołem, o tym jak zatrudniali byłych policjantów z at (zwalniali się z pracy bo mafia lepiej płaciła).
Bardzo rozbawił mnie ostatni tekst o jedynym legalnym biznesie Masy... soki Dr Witt...

ocena: 7/10

CosmiChild

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

• Bad Company 2: CosmiChild

Post19 lis 2016, 19:25

mincel82 pisze:Szokujące jest jak opowiada o interesach z kościołem, o tym jak zatrudniali byłych policjantów z at (zwalniali się z pracy bo mafia lepiej płaciła).
ocena: 7/10

O ty rzeczach akurat mówiono już z wieloma detalami pod koniec lat 90' aż do +/- 2003.
Kto interesował się tym tematem to mógł z łatwością to znaleźć.
Dziwnym trafem, do tej pory nie wypłyneły detale powiązań Pruszkowa z politykami i przede wszystkim dziennikarzami i dyrekcjami najważniejszych stacji medialnych.
Wspomina coś Masa o tych powiązaniach? To jest też niezły temat rzeka. Stąd też przez wiele lat cisza była w mediach, a i później gówno powiedziano (np. w materiałach TVN - Alfabet mafii, etc.).

Pruszków to Pruszków i furorę medialną zrobili dzięki samym dziennikarzom bo to było coś nowego, coś na topie.
Równie ciekawym tematem może być grupa Mokotowska, grupa Szkatuly i Mutantów. Wszystkie te trzy grupy były bardziej brutalne i jeszcze bardziej arogancko i bezstresowo podchodzili do swojej działalności niż Pruszków i Wołomin, a także pozostałe grupy z całej PL w tamtym czasie.
Ale o tych grupach dopiero będzie więcej wiadomo za kilka lat. Teraz zbyt świeża sprawa i dziennikarze boją się ruszyć ten temat, zwłaszcza, że większość z czołowych ich członków jeszcze żyje.
Podobają ci się moje grafiki samolotów? Możesz wspomóc moją stronę w utrzymaniu.
Obrazek

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post20 lis 2016, 10:41

Adept (tom1)
Adam Przechrzta

Spoiler:

Opowieść o losach Olafa, aptekarza z Warszawy. Zajmuje się on wyprawami do enklawy, gdzie zdobywa składniki na leki wsparte magią.
W Moskwie, Petersburgu i Warszawie powstały enklawy w których panoszą się stwory magiczne.
W Warszawskiej enklawie Olaf spotyka patrol rosyjskich żołnierzy którym pomaga w wydostaniu się w 'jednym kawałku'.
Dalsze wydarzenia są bardzo ciekawe i pomysłowo napisane.

Polecam!

ocena: 7.5/10 (było by więcej ale skończyło się w ciekawym momencie... mam nadzieje że kolejne tomy wyjdą szybko i będą równie ciekawe)
Ostatnio zmieniony 09 lip 2017, 8:04 przez mincel82, łącznie zmieniany 1 raz

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post09 lip 2017, 8:02

Komornik
Michał Gołkowski

Spoiler:

Więc nadszedł koniec Świata... taki ostateczny, apokaliptyczny... ale wszystko się wywaliło bo zaprojektowano go na kilka set tysięcy ludzi a nie kilka milionów.
W efekcie wyszła farsa. Obozy zagłady, masowe samobójstwa, namawianie ludzi do korzystania z szubiennic samoobsługowych itp.
Nagle wszystko "cofnęło się w czasie" bo aniołowie pilnują zasad koszerności... ot materiały z którego wolno mieć ubranie, kroje ubrań i nawet imiona rodem z z czasów biblijnych.

No ale ze aniołowie naiwni to mieli problem z egzekwowaniem ludzkich żyć więc wymyślili 'Komorników'.
To ludzie wybrani spośród całej zagłady i którym powierzono zadanie ścigania najbardziej zatwardziałych 'dłużników'.
Tu pojawia się Ezekiel Siódmy, komornik którego losy poznamy.

Polecam!

ocena: 9/10

---------------------------------------------------------------

Komornik II. Rewers
Michał Gołkowski

Spoiler:

Ciąg dalszy losów/przygód Ezekiela. oficjalnie działającego Komornika.
W pogoni za Jonaszem udał się w Rewers.
Tam poznał ześfirowanego anioła, Syna bożego i na koniec jeszcze stracił posadę...
A nasz nowy Msesjasz to dziewczynka która urodziła się w asyście trzech sfinksów zamiast mędrców...

No ogólnie to czytać!

Polecam!

ocena: 10/10

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post13 lip 2017, 17:38

Wilcze Leże
Andrzej Pilipiuk

Spoiler:

Kolejny tom opowiadań Pilipiuka z dobrze już znanymi bohaterami...
Doktor Skórzewski już na emeryturze, Robert Storm wybija sobie wreszcie z głowy Martę oraz rozwiązuje kilka dziwnych zagadek. Dodatkowo nowe opowiadanie o wilkołakach i jeszcze jedno detektywistyczne które pozawala mieć nadzieję że będzie nowy bohater do kolejnych opowiadań.

Polecam!

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post07 paź 2017, 11:08

Lód
Jacek Dukaj

Spoiler:

Losy Filipa Gierosławskiego... zawarte w ponad tysiącu stron... dobra książka ale deczko przydługawa.
Od Warszawy skąd wysłało go Ministerium Zimy aby odnalazł swojego Ojca aż do końca wydarzeń gdy już pochował ojca i sam ledwo przeżył.
Pół książki to podróż Gierosławskiego Transsibem, 1/4 to wydarzania na syberii w Zimnym Nikołajewsku a ostatnia 1/4 to już podróż za Ojcem i powrót po odnalezieniu...
W sumie to samo można by było opowiedzieć mniej rozwlekle, tak na 700 stronach a nie 1000 przeszło...

Raczej polecam!

ocena: 8/10

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post16 paź 2017, 7:01

James May i jego wspaniałe maszyny
James May

Spoiler:

James May znany jest wszystkim z Top Gear... ale też pisze i ma inne programy... a raczej miał zamin z bbc odszedł.

Ta książka jest napisana w typowym dla niego gawędziarskim stylu.
Jest wciągająca i bardzo ciekawa. Opowiada w niej o wielu wynalazkach które w dniach dzisiejszych sa dla nas normąi codziennością ale kiedy powstawały były raczej chłodno przyjmowane i budzuły obawy.
Pisze o samolotach, motorach, lotach na książyc, radiu, rętgenie, telewizji i nawet o nylonie...

Czyta się świetnie!

POLECAM!!!

ocena: 10/10

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post09 maja 2018, 8:53

Azyl
Jarosław Grzędowicz

Spoiler:

Grupka ludzi poświęciła swój czas i odkopała/odnalazła stare, dawne opowiadania Grzendowycza... Bardzo przyjemnie się czyta, czasem nawet lepiej niż wiele nowych opowiadań. Warto poświęcić czas na tę lekturę.

Czyta się świetnie!

POLECAM!!!

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post09 maja 2018, 20:05

Namiestnik
Adam Przechrzta

Cykl: Materia Prima (tom 2)
Spoiler:

Ciąg dalszy losów Rudnickiego, Samarina i istot z Enklawy...
Warto przeczytać...

Dobreeee!

PoprzedniaNastępna

Wróć do Film, Muzyka, Książki