Dzisiaj jest 25 maja 2018, 23:48

Oceniamy książki

Dyskusja na temat muzyki.
  • Autor
  • Wiadomość

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

• Steam_id: mincel82

• Battlelog: mincel82

• Bad Company 2: mincel82

Oceniamy książki

Post06 sie 2013, 19:41

Kod: Zaznacz cały
Temat zbiorczy założony tak samo jak z filmami... żeby można było oceniać i polecać książki.

"Sztejer" "Sztejer 2" "Sztejer 3"

Spoiler:

Tytułowym bohaterem jest Vincent Sztejer, najemnik, silnoręki czy jak tam go zwał.
Vincent ma za sobą przeszłość Zaprzysiężonego, gwardzisty w służbie Synodu. Ale nie podobało mu się już w pracy więc zabił swojego przełożonego, zabrał swoje manatki i poszedł w świat pracować na własną rękę, z wyrokiem od ojców głosicieli z torunium i niepewnym chlebem.
Całe wydarzenia z życie Sztejera (czasem przedstawiającego się jako Wolf) osadzone są w 'świecie po zagładzie', jak ojczulkowie określili wojnę tak straszną (atomowe ka-bum) że aż ludzie zostali cofnięci do czasów 'króla ćwieczka' jeżeli chodzi o technologię. Świat w którym w efekcie promieniowania i mutacji nim wywołanych powstało mnóstwo potworów z ludzi i polujących na ludzi... Warto poczytać jak sobie radzi w tym świecie najemnik z listem gończym od klasztorów.

Ja daję tej ksiązce/serii 8.5/10
BF3: Obrazek BF4: Obrazek

qBAi

Użytkownik

Użytkownik

Awatar użytkownika

• Steam_id: kubazy

• Battlelog: 3easy

• Bad Company 2: Po prostu Kuba

Re: Oceniamy książki

Post07 sie 2013, 10:09

http://www.ceneo.pl/10619367
Zapraszam i polecam!
Spoiler:

basseb_PL

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

• Battlelog: XVI-basseb

• Bad Company 2: basseb_PL ; Pi2TeK

Post07 sie 2013, 12:50

qBAi pisze:http://www.ceneo.pl/10619367
Zapraszam i polecam!

8/10 - świetna książka, generalnie wszystko p. Astrid świetne. Może "Ronja, córka zbójnika" dostała by 7/10.
I żeby nie było - Ty pewnie ciągniesz łacha a ja jak najbardziej poważnie :)
Obrazek

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post07 sie 2013, 16:23

qBAi pisze:http://www.ceneo.pl/10619367
Zapraszam i polecam!

Ale weź coś o książce napisz w skrócie a nie tytuł link i pozamiatane... segregacji śmieci nawet więcej uwagi poświęcam.

Templarr

Użytkownik

Użytkownik

Awatar użytkownika

• Battlelog: ParszywyTemplarr

Post07 sie 2013, 17:16

Arkady Fiedler- Dywizjon 303.
Czytałem z 2/3 lata temu, ale utkwiła mi w pamięci. Świetna książka, która wciągnęła mnie tak, że czytałem ją raz dziennie do momentu aż będzie coś mało wpływającego na główny wątek. Niestety moja super pamięć zawiodła i nie pamiętam do końca fabuły książki, ale gorąco ją polecam. Na pewno kiedyś do niej wrócę. 9/10

DeLord

Zbanowany

Zbanowany

Awatar użytkownika

• Bad Company 2: DeLord95

Post07 sie 2013, 17:28

Templarr pisze:Arkady Fiedler- Dywizjon 303.
Czytałem z 2/3 lata temu, ale utkwiła mi w pamięci. Świetna książka, która wciągnęła mnie tak, że czytałem ją raz dziennie do momentu aż będzie coś mało wpływającego na główny wątek. Niestety moja super pamięć zawiodła i nie pamiętam do końca fabuły książki, ale gorąco ją polecam. Na pewno kiedyś do niej wrócę. 9/10

z tego co kojarze to to jest lektura szkolna, przynajmniej w starym programie nauczania ;) nie wiem jak teraz jest u was :D
Obrazek
Obrazek
"The kids of tomorrow don't need today,
When they live in the sins of Yesterday."

Ważny cZłowiek

Użytkownik

Użytkownik

Post07 sie 2013, 17:53

Ja to będę miał teraz w 3 klasie hehe
bibloo ; Ważny cZłowiek ; ParasoL

"Praca to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu."

Templarr

Użytkownik

Użytkownik

Awatar użytkownika

• Battlelog: ParszywyTemplarr

Post07 sie 2013, 18:03

DeLord pisze:
Templarr pisze:Arkady Fiedler- Dywizjon 303.

z tego co kojarze to to jest lektura szkolna, przynajmniej w starym programie nauczania ;) nie wiem jak teraz jest u was :D

Lektura czy nie, książka zajebista ;p

Ważny cZłowiek

Użytkownik

Użytkownik

Re: Odp: Oceniamy książki

Post07 sie 2013, 18:45

A o czym to jest bo nie czytałem i jest film na podstawie tej książki?
bibloo ; Ważny cZłowiek ; ParasoL

"Praca to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu."

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post24 paź 2013, 17:48

Obrazek

Ben Collins opowiada jak zaczęła się jego przygoda z motoryzacją, jak trafił z lemans do topgear i o 8 latach ukrywania się za białym kaskiem i kombinezonem... i deko o kulisach powstawania programu, oraz o swoim szkoleniu w wojsku.

ps
jak już polecacie jakąś książkę to okładkę zapodajcie i coś o niej napiszcie a nie tytuł i tekst; polecam

Keegen

Użytkownik

Użytkownik

Awatar użytkownika

• Battlelog: KeegenPL

• Bad Company 2: KeegenPL

Post24 paź 2013, 18:26

Spoiler:

"Dr Marc Seidman budzi się w szpitalu, podłączony do kroplówki, owinięty bandażami. Dwanaście dni wcześniej wiódł szczęśliwe życie jako cieszący się uznaniem chirurg, żyjący na przedmieściach wraz z piękną żoną i ukochaną córeczką. Ów pobyt w szpitalu został spowodowany przez anonimowego zabójcę jego żony. W tym momencie miejsce pobytu jego córki jest nieznane. Jednak kiedy życie bez najbliższych wydaje się nie mieć sensu, nagle zostaje wezwany przez swojego teścia. Teść przekazuje list z żądaniem okupu i dwa miliony dolarów. Marc nie postępuje zgodnie z żądaniami porywaczy, którzy zabraniają mu kontaktować się z policją i FBI. Gdy okup zostaje przekazany, Marc nie odzyskuje córki. Porywacze mówią jedynie że zmarnował jedyną szansę na odzyskanie córki. Osiemnaście miesięcy później teść Marca ponownie dostaje list z żądaniem okupu"

Czytam sobie w czasie powrotu ze szkoły, dosyć ciekawa. Zresztą jak pozostałe tego autora, jest to mój 11 kryminał od tego Pana :)
35 MIESIĘCY = 10 SEKUND
Obrazek
"Tyl­ko roz­bi­tek, który uniknął śmier­ci na tonącym okręcie, może pojąć psychikę człowieka, który śmieje się wyłącznie dla­tego, że może od­dychać."

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post17 lis 2013, 17:20

Gra Endera
Spoiler:

Film jest dobry, ale książka jeszcze lepsza...
Oczywiście temat taki jak w filmie , bo film na bazie książki, ale w książce jest to co z filmu wycięli lub skrócili...
Jest wątek polityczne, całkiem inny opis szkoleń i wydażeń w szkole bojowej...

Jeżeli film oceniłem 10/10 to książkę muszę ocenić 12/10

Polecam w 100%... czyta się to i chłonie jak gąbka wodę... powala i jest wspaniałe... mam nadzieję że wydadzą też pozostałe części z serii o Enderze.

naiman1

Admin Parszywej XVI

Admin Parszywej XVI

Awatar użytkownika

• Steam_id: Naiman

• Battlelog: naiman1

Post22 lis 2013, 19:27

mincel82 pisze:Gra Endera
Spoiler:

Film jest dobry, ale książka jeszcze lepsza...
Oczywiście temat taki jak w filmie , bo film na bazie książki, ale w książce jest to co z filmu wycięli lub skrócili...
Jest wątek polityczne, całkiem inny opis szkoleń i wydażeń w szkole bojowej...

Jeżeli film oceniłem 10/10 to książkę muszę ocenić 12/10

Polecam w 100%... czyta się to i chłonie jak gąbka wodę... powala i jest wspaniałe... mam nadzieję że wydadzą też pozostałe części z serii o Enderze.

Właśnie czytam. Jestem w połowie i jest zajebista. Nie mogę się oderwać. A filmu jeszcze nie oglądałem. Obejrze dopiero jaj skończę książkę.
Zalman Z11+ / OCZ 650 W + 80 M / ASRock Z77 Extreme 3 / i5 3570K OC @4,3 GHz / Fortis HE1225 / 8GB DDR3 / Sandisk SSD G25 128GB / Crucial MX100 256GB / WD Black 1 TB / GigaByte GTX 970 G1 / A4Tech X7 / Plantronics Gamnecom 377 / LG IPS 237L /

mincel82

Weteran Parszywej XVI

Weteran Parszywej XVI

Awatar użytkownika

Post15 gru 2013, 11:50

Mówca umarłych
Spoiler:

Bohaterem jest Ender Wiggin, zwycięzca wojny z robalami... ale akcja dzieje się wiele tysięcy lat już po wydarzeniach z Gry Endera.
Ludzie zaczęli go uważać za ksenobujcę a to co zrobiła za mord. nikt nie pamięta w jakich okolicznościach doszło do wojny z robalami.
Jako Mówca Umarzłych, Ender, posługujący się imieniem Andrew Wiggin, podróżuje z prędkością zbliżoną do świetlnej pomiędzy światami aby mówić o umarzłych. Mówi tylko prawdę, nawet jeżeli jest ona pkrótna.
Dostał wezwanie na Lusitanię, małą kolonię ludzką w świecie na którym żyją 'prosiaczki' , miejscowy gatunek który okazał się inteligentny... Ma mówić o śmierci ksenologa a w efekcie poznaje nowy gatunek i odnajduje nowy dom dla Królowej Kopca.

Trochę inaczej napisana niż Gra Endera ale polecam... 9/10

kosimazaki

HeadAdmin Parszywej XVI

HeadAdmin Parszywej XVI

Awatar użytkownika

• Battlelog: koksimazaki

Post16 lut 2014, 22:05

Duch w sieci. Autobiografia największego hakera wszech czasów - Kevin Mitnick, Simon William L.

Spoiler:

Jak sam tytuł wskazuje autobiografia Mitnicka, który nota bene miał co opowiadać o swoim życiu. W sumie historia ciekawa bo słysząc to nazwisko myśli się o geniuszu komputerowym a nie o "typie z dobrą bajerką"-fachowo zwaną socjotechniką. Książka długa ale cały czas trzymająca akcję. Koniec końców nie jest przeznaczona tylko dla ludzi myślących binarnie, wystarczy, że wiesz gdzie jest power w komputerze a zrozumiesz o co chodzi i wciągnie tak, że będziesz sobie obiecywać "jeszcze tylko strona i pójdę spać".
Spoiler:

It's not the size of the dog in the fight it's the size of the fight in the dog
Mark Twain
Następna

Wróć do Film, Muzyka, Książki